Hayvan Pazarı Yapımı Protokolü İmzalandı

Hayvan Pazarı Yapımı Protokolü İmzalandı

 Kars Valisi Günay Özdemir, Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma (AKAK) Projesi kapsamında Sarıkamış ve Selim ilçelerinde yapılacak olan hayvan pazarı protokolü...

 Kars Valisi Günay Özdemir, Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma (AKAK) Projesi kapsamında Sarıkamış ve Selim ilçelerinde yapılacak olan hayvan pazarı protokolü imza törenine katıldı.
Törende bir konuşma yapan Vali Günay Özdemir, 2015 yılı TUİK verilerine göre büyükbaş hayvan varlığında ülke sıralamasında ilk 5’te olan ilimize yönelik yapılan bu iki tesisin hayvancılığımızın gelişmesinde önemli olacağını ve hayvan alım-satımda çevre illere komşu olan Sarıkamış ve Selim ilçelerine hayvan alımı için gelen üreticilerin daha uygun bir ortamla karşılanacağını belirtti.

AKAK kapsamında yapılacak olan hayvan pazarları ile sunum yapan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, 2015 yılı TUİK verilerine göre bu iki ilçenin büyükbaş hayvan varlıklarının ülkemizdeki 15-20 ilden fazla olduğunu söyledi. Düzgün, yine bu ilçelerden diğer illere yapılan hayvan sevklerinin TUİK sıralamasında yer alan son 15 ilin hayvan varlığından daha fazla olduğunu vurgulayarak, Sarıkamış ilçesine yapılacak olan hayvan pazarının 710 baş kapasiteli ve 2 milyon 600 bin TL maliyetli, Selim ilçesine yapılacak olan hayvan pazarının ise bir milyon 700 bin TL maliyetli olacağını belirtti.

Toplantıya katılan Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy ile Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun da, projenin ilçelerine yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, projenin hayvancılığın gelişmesinde çok faydası olacağını, projeyle üreticilere ve il dışından gelen alıcılara daha iyi hizmet sunulacağını söylediler.

Yapılan konuşmaların ardından hayvan pazarı yapımı protokolleri imzalandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber