Günay Özdemir´in Regaip Kandili Mesajı

Günay Özdemir´in Regaip Kandili Mesajı

Kars Valisi Günay Özdemir Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Özdemir´in yayınladığı mesaj şöyle:

 Rahmet ve bereket ayları olarak adlandırdığımız mübarek üç ayların başlangıcı Regaip Kandiline kavuşmuş olmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Yüce Allah’ın biz kullarına rahmet ve mağfiret kapılarını açtığı geceler olan kandiller; manevi duygularımızın yeşerdiği, insanların kalplerini birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularımızı artıran, hoşgörü, paylaşma ve dayanışma duygularımızı en üst seviyeye çıktığı müstesna gecelerdir.

Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Yüreklerimizi kin ve nefret duygularından arındırmak, dostluklarımıza daha da önem vermek için bu mübarek geceyi büyük bir fırsat olarak görmeliyiz. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’in_(saa) kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya ve insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışmalı, bu gece vesilesiyle insanları birbirine yakınlaştıracak, sevgi ve kardeşlik iklimini sağlayacak tavırlar sergilemenin yollarını aramalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Regaip Kandili ve üç ayların tüm Karslı hemşerilerime, ülkemize, tüm İslam alemine ve dünyaya huzur ve mutluluk getirmesini, aramızdaki muhabbetimizi, kardeşliğimizi, birlik-beraberliğimizi ve dirliğimizi güçlendirmesini temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber