Günay Özdemir´in 23 Nisan Mesajı

Günay Özdemir´in 23 Nisan Mesajı

 Kars Valisi Günay Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Özdemir'in yayınladığı mesaj şöyle: Bugün,...

 Kars Valisi Günay Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Özdemir'in yayınladığı mesaj şöyle:
Bugün, aziz Türk Milletinin, vatan toprakları üzerinde ölüm kalım mücadelesi verdiği zor dönemde yine kendi azim ve kararlılığıyla kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinin 96’ncı kuruluş yıldönümünü ve Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesine dayanarak milletin kendi iradesinde, kendi azim ve kararlılığıyla kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen halkından aldığı güçle İstiklal Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Devletimizin temel unsurlarından biri olan milli egemenlik prensibini olmazsa olmaz kabul eden Türkiye Cumhuriyeti, emperyalizme, baskıya ve esarete karşı milletin haklarını savunma gücünü kazanmış, siyasi, sosyal ve ekonomik yönden yabancı etkilerden uzak, milli iradeden oluşmuş bir toplumun meydana gelmesini sağlamıştır.

Sevgili Çocuklar,

Bugün evrensel bir bayrama, bir dostluk, kardeşlik ve sevgi şölenine dönüşen ve her yıl dünya çocukları ile birlikte kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklara armağan edilmiş tek evrensel bayram olma özelliğini taşımaktadır. Bu durum, milletimizin ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ülkemizin geleceği olan siz çocuklarımıza sarsılmaz güveninin ifadesidir.

Toplumda hürriyetin, eşitliğin, adaletin, istikrarın sağlanması ve korunması ancak milli egemenliğin, tam ve kesin bir biçimde gerçekleşmesiyle mümkündür. Aradan geçen 96 yılda başta ekonomi olmak üzere, eğitim, sağlık, ulaştırma ve daha birçok alanda yapılan köklü reformlar, yapılan atılım ve kalkınma hamleleri ile dünyanın sayılı büyük devletleri arasındaki haklı yerini alan devletimiz, yarınlarımızın teminatı evlatlarımız sayesinde geleceğe güven ve umutla bakmaktadır. Bu nedenle; bizlere düşen görev; bilim ve teknoloji ışığında okuyan, milli duygulara sahip, milletini seven, dürüst, sorumluluk sahibi birey olarak yetişmeleri için gerekli tedbirleri almak, çocuklarımıza düşen görev ise büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirip daha yukarılara çıkarmak için hiç durmadan ve yılmadan çalışmak, çalışmak, hep çalışmaktır…

Bu gurur gününde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile kutsal değerlerimiz için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Başta Karslı çocuklarımız olmak üzere, tüm çocukların ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor; bayramın tüm dünya çocuklarına mutluluk getirmesini ve dünya barışına vesile olmasını temenni ediyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber