Günay Özdemir'in 19 Mayıs Mesajı

Günay Özdemir'in 19 Mayıs Mesajı

Kars Valisi Günay Özdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  19 Mayıs 1919 günü, aziz...

Kars Valisi Günay Özdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 19 Mayıs 1919 günü, aziz milletimizin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde “Ya istiklâl, ya ölüm!” sloganıyla millet egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür.

Tarih boyunca tüm devletlerin kaderlerini tayin eden önemli dönüm noktaları vardır. Yurdumuzun dört bir yandan işgal altına alındığı ve vatanın işgalci güçler tarafından taksim edildiği bir dönemde Samsun’dan başlatılan bağımsızlık mücadelesi, şanlı tarihimizde bir dönüm noktasıdır. Yüce milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı sayabileceğimiz ve Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da yaktığı bu kurtuluş ateşi ile milletimizin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi çizilmiştir

Bağımsızlık mücadelemizin 97’nci yıl dönümünde; Türkiye Cumhuriyeti Devlet’imiz, aradan geçen zaman içerisinde gelişmiş bir ekonomi ve demokratik hukuk devleti olma yolunda ciddi mesafeler kat etmiştir. Bugün ülkemizin yakaladığı gelişme ivmesini yukarılara taşıyarak, demokratik, ekonomik ve siyasi açıdan gelişmiş, en ileri standartları yakalamış, mutlu ve huzurlu bir ülke olarak gelecek nesillere bırakmak hepimizin görevidir. Bu konuda şüphesiz en önemli görev de, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize düşmektedir.

Ülkemizin en önemli potansiyeli genç nüfusudur. Bu nedenle; gençlerimiz, bilinçli nesiller olarak kendilerini en iyi şekilde yarınlara hazırlamalı, çağın gereklerine uyarak okuyarak, araştırarak, dünyadaki değişimleri ve yenilikleri yakalamalıdır. Genç olma potansiyel ve dinamizmini, ülkemizin geleceği adına kazanıma dönüştürmek amacıyla devletimizce her alanda gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber