1. HABERLER

  2. KARS HABER

  3. Görüntü, reklam, twitter, facebook o tür yerlere resim arayan adamlarla işimiz yok
Görüntü, reklam, twitter, facebook o tür yerlere resim arayan adamlarla işimiz yok

Görüntü, reklam, twitter, facebook o tür yerlere resim arayan adamlarla işimiz yok

Kars Valisi Rahmi Doğan, gerçek yatırım niyetinde olanların sözleriyle, laflarıyla, hareketleriyle veya sosyal paylaşım sitelerinde poz vermekle değil yaptıklarını icraata dökerek istihdam sağlamaları ve katma değer oluşturmalarıyla ortaya çıkabilece

A+A-

Kars Valisi Rahmi Doğan, gerçek yatırım niyetinde olanların sözleriyle, laflarıyla, hareketleriyle veya sosyal paylaşım sitelerinde poz vermekle değil yaptıklarını icraata dökerek istihdam sağlamaları ve katma değer oluşturmalarıyla ortaya çıkabileceğini söyledi.

Bunun için de herkesin elini taşın altına koyması, sadece kendi karı ve çıkarı veya menfaati değil öncelikli olarak yaşadığı, soğuğunu, kahrını çektiği ilinin kalkınmasını ön plana çıkarması gerektiğini ifade etti.

Vali Doğan, desinlere yatırım yapıp, binanın önünde fotoğraf çektirerek eşi ve dostuyla paylaşanlarla sadece işine odaklanıp gelecek nesillere önemli bir hizmet bırakanların ayırt edilmesinin zamanının gelip geçtiğinin sinyalini verdi.

Vali Doğan, “Yatırım yapmak istemeyen görüntü, reklam, twitter, facebook o tür yerlere resim arayan adamlarla işimiz yok.” diyerek son noktayı da koydu.

Yatırım yapmak isteyenlere desteklerinin sonsuz olduğunun da bilinmesini isteyen Vali Doğan, şuan yatırım için il dışından da talep olduğunu vurguladı.

Bunun yeni bir uygulama olduğunu da kaydeden Vali Doğan, “Bugüne kadar dosya üzerinden karar veriliyordu. Ama talebin fazla olmasıyla müteşebbis heyeti geçen toplantıda karar verdik. Yani yatırımcıyla bizzat yüz yüze görüşelim istedik. Ondan sonra da karar verelim dedik. Burada şuan doğru yatırımcıyı bulmaya çalışıyoruz. Doğru yatırımcı, gerçek yatırımcı, yatırım yapmak isteyen adamı bulmaya çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Vali Doğan farklı niyet besleyenler için de “Ben buradan yer alayım, kredi alayım başka bir yerde yerimiz olsun sonra bakarız, Türkiye’de farklı gelişmeler oluyor mantığını taşıyanlarla işimiz yok bizim. Adam gelecek burada anlatacak dinleyeceğiz, heyet olarak karar vereceğiz. Yatırım yapmak isteyene yer çok, her tarafta yerimiz var ALLAH’a şükür. Yeter ki yatırım yapılsın. Bu yerler daha önce tahsis edilmiş ancak bu yerlere bu güne kadar yatırım yapılmamış olan yerlerin tahsisini iptal ettik. Dedik ki yatırım yapmadınız. Sizden yerleri alıyoruz dedik ve yerleri aldık. Şimdi yeni yatırımcıya bu yerleri vereceğiz.” dedi. (KHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.