Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumları’nda; Kars İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce Eğitim Semineri ve Bina Tahliye Tatbikatı yapıldı. Kars İl...

Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumları’nda; Kars İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce Eğitim Semineri ve Bina Tahliye Tatbikatı yapıldı.

Kars İl Afet ve Acil Durum Müdürü Oktay AYĞAN ve personelince okul personeli ve öğrencilerin katıldığı tatbikatta, sivil savunmanın önemi ve deprem öncesinde sırasında ve sonrasında alınması gereken önlemler anlatılırken, bina tahliye tatbikatı uygulamalı olarak gösterildi.

Deprem tatbikatı ve bina tahliye tatbikatı öncesinde öğrenci ve öğretmenlere İl Afet ve Acil Durum Müdürü Oktay AYĞAN tarafından ayrıntılı olarak seminer verildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli tarafından koridor ve merdiven başlarında gerekli önlemlere alınarak tatbikat gerçekleşti.
Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumları Müdür Yardımcıları Zafer BEKTAŞ ve Fahri ESEN hazır bulundular.İl Afet ve Acil Durum Müdürü Oktay AYĞAN seminer sonunda: "Tatbikat başarılı bir şekilde gerçekleşti. Yapılan uygulamalı eğitimle öğrencilerde farkındalık oluştu. Bu tatbikatı belirli aralıklarla yapılması gerektiğini ifade etti.” dedi.Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumları Müdürü Fatih AKASLAN; Kars İl AFAD Müdürlüğüne yapmış oldukları bu tatbikattan dolayı teşekkür etti. Çalışmalarının kazasız belasız geçmesini diledi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber