GELİN CANLAR HİLAL HAÇA MAĞLUP OLMASIN

GELİN CANLAR HİLAL HAÇA MAĞLUP OLMASIN

 İnsan oğlu dünya hayatını kavrayamadan kısa sürede terki dünya edeceğini hesap edebilse yastığa baş koyduğu her vakit günlük muhasebeyi hayatının...

 İnsan oğlu dünya hayatını kavrayamadan kısa sürede terki dünya edeceğini hesap edebilse yastığa baş koyduğu her vakit günlük muhasebeyi hayatının vazgeçilmezi yapar.Yaşamın bütün girdaplarındaki sıkıntılarını doğru muhasebe ile çözüme kavuşturur.Onun için derimki siz siz olun kendinizi sorgulamaktan asla korkmayın.
İnsanın en büyük düşmanı şüphesiz doymayan nefis,öfke ile hiddeti artıran kalpdir.Her iki haldede kontrol şeytandadır ve o melun şeytan her saniye seferdedir.Şeytanın pan zehiri akıl vede imandır. Bu pencereden bakınca akıl ve İmanın varlığı insanı güzel ahlaka sevk eder ki o ne güzel haslettir. Rabbim tüm inananları Kamil İman,Salih amel,güzel ahlak sahibi olanlardan eylesin.Bu fani dünyada insan oğlu ne çektiyse merhametsiz, ahlakı güzel olmayan,imanı kıt nemrut suratlı soysuzlardan çekmiştir.Hani bir söz var artık yaş kemale erdi şahsen o noktadayım. Ömrün bilançosunu çıkardığımızda görüyoruzki mutluluğu iyilikde değil faydalanmada görenler dünya hayatını zehir etmektedir.İşte vahşi batı onların temsilcisi emperyalistler o doymayan nefisleri, çıkara dayalı hayat tarzlarıyla Günümüzde dünyanın bir bölgesini cehenneme çevirmişler.Acı olan ecdat yadigarı o bölgenin emperyalizme uşaklık eden yerli işbirlikcileri mevcut zulmün kesin ortaklarıdır.Ne yazık ki suçu her zaman dışarda göstermişler,diyememişiz ki hırsız evde olmazsa kapı kilit tutar bizde zulme düçar kalmayız.Hasılı kelam hırsızın darbesini yemeyiz malımızdan akabinde canımızdan olmayız değilmi?
Çoğunlukla ejdat yadigarı çoğrafyada gerek etnik manada gerekse inanç temelinde büyük müştereklerimiz var.Hani bir Şamda,Halepte,Kerkükde,Musulda,Tebrizde,Nahcivanda dolaşmakla Hatayda,Mersinde.Vanda,Diyarbakırda,Selçuklu yurdu ElazığdaKarsta dolaşmak arasında ne fark var inanın göremezsiniz.İster Müminler kardeştir emri ilahiden hareket edin istersede bin yılı aşkın kardeşlik sürecinden hareket edin.Böylesi devasa bir gerçek hiç bir entrikayla yok edilemez.
Bakın ki yıllardan beri aynı inanç,aynı kültür ikliminde soluklandığımız kardeşlerimizle nasılda canavarca bir düşmanlığa sürükleniyoruz.Bu baremde asla kabul edilmeyecek zulme sebep olan fitne ve fesad dünya hayatında her zaman varlığını sürdürmüştür.Bazen Yezid soylular ,Bazen techir artığı unsurlar etnik anlamda Kürt kimliği yada Alevi kimliği ile bu kavganın müsebbipleri olmuşlar emperyalistlerin destekleriyle bölgemizi cehenneme çevirmeye devam etmaktedirler.
Bizler kendi derdimizle dertlenir, sünneti seniyye uyarak meşveret edersek, sonuçdaki hayırı hayata geçirmeye gayrette kusur etmez isek zulmün ömrü asla uzun olmaz.İranı,Irakı,Suriyesi ve Azerbaycanı ile inanç ve kültürel değerler ölçeğinde suratli iyileştirilecek münasebetler sonucunda top yekün küfre karşı mücadeleyi hiç şüphesiz kazanırız.Kavga Hilal ile Haçın kavgasıdır. Taraflarda bellidir küfrün karşısında alemi İslamın ve bin yıllık kardeşliğin var olma yok olma mücadelesidir.Neden vahşi batı bütün zulmü Türk İslam coğrafyasının üzerine teksif etmiş diye düşünmek akla gelmiyor bu nasıl vur duymazlıktır.Kaldıki etrafımızdaki kardeş ülkelerin insanı her zaman aynı tuzağın içine çekiliyor. Ya etnik parçalanma yada mezhep üzerinden ayrışmaya yönelik çatışma tezgahlanıyor.Anca hepimizin Kitabı Kuranı azimüşanda emrolunmuşki siz yahudileri ve hiristiyanları dost edinmeyin onlar ancak biribirlerinin dostudur. Onları dost edinenler onlardan olur.Siz siz olun Mü'minlerin kardeş olduğunu unutmayın birlik olun olunki Haçın karşısında Hilal kazansın
Cenabı-Hak mutlaka bizimle beraberdir diyen bir Peygamberin Ümmetiyiz ve elbettki müşterek düşmanımız her manada küfürdür.Küfrün nişanesi Haç Hilalimiz karşısında her zaman mahsun kalsın.İşte bu sebeple diyorumki emperyalist çinin,rusun,abd nin,fransızın,almanın,israilin ve diğerlerinin bize iyilik düşüneceği zannını aklınızın ucundan geçirmeyin.Küfür tek millettir bunun tek gerçek örneği suriyede ki Rus ayısı ile ABD nin kayıkcı kavgasıdır.İşte o zaman diyorum ki gelin biribirimize karşı Türk olmayı yada Kürt olmayı seçmeyelim,bir başka ifadeyle Aleviye Şiaya karşı müslüman kesilmeyelim kardeşliğimizin farkında olalım Vesselam.Müştereklerimiz doğrultusunda mutlu güçlü bir bölge oluşturalım ve bölgemizde maddi ve manevi birlikteliğimizi küfre hissettirelim Hak Tealada bizden razı olsun. Selam ve Dua ile kalın selamet.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber