Fen Lisesi Öğrencileri 4 Kilometre Pedal Çevirdi

Fen Lisesi Öğrencileri 4 Kilometre Pedal Çevirdi

 Kars Fen Lisesi öğrencileri, Dünya Oryantrik Günü’nde yaklaşık 4 kilometre pedal çevirdi. Azat Köyü İlkokulu’nu ziyaret eden lise öğrencileri,...

 Kars Fen Lisesi öğrencileri, Dünya Oryantrik Günü’nde yaklaşık 4 kilometre pedal çevirdi. Azat Köyü İlkokulu’nu ziyaret eden lise öğrencileri, ilkokul öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi.


Kars Fen Lisesi önünde toplanan yaklaşık 150 öğrenci, okul müdürü Müseyip Arslanbenzer, ile 4 kilometre pedal çevirdi. 11 Mayıs Dünya Oryantrik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde Azat Köyü İlkokulu’na öğrenciler bisikletleriyle geldi. İlkokul öğrencileriyle bir araya gelen lise öğrencileri, minik öğrencilere yaş pasta kesti, çeşitli hediyeler verdi.


Fen Lisesi öğrencileri daha sonra Azat Köyü’nden ayrılarak köy çıkışında toplandılar. Burada öğrenciler yön bulma ve çeşitli oyunlar oynadılar. Uzun zamandan beri doğaya çıkmayan öğrenciler, açık havada bol bol gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.


Etkinlikle ilgili açıklamada bulunan Fen Lisesi Müdürü Müseyip Arslanbenzer, “Bugün 11 Mayıs Dünya Oryantrik Günü, bu çerçevede bizde Kars’ta fen Lisesi olarak bir etkinlik planladık. Bu etkinliğin içerisinde Azat Köyü’ne yaklaşık 150 bisikletli öğrenciyle gezi düzenlenmesi var. Bu gezi içerisinde Azat Köyü İlkokulu’nu ziyaret ettik. Buradaki öğretmen ve öğrencilere hediyelerimiz oldu. Birde köy ile okul arasında yaklaşık 4 kilometrelik bir alanda oryantrik, yani doğada yön bulma çalışması ve yarışmaları yaptık. Doğal oyunlar oyunacak çocuklar, bu etkinlikleri düzenlerken amacımız öğrencilerimizle doğayı buluşturmak. Çünkü apartman dairelerinde, kent içerisinde, beton yığınları içerisinde öğrencilerimiz doğa ile uzak yaşıyor. Hepimiz öyle yaşıyoruz. İşte doğa ile insanı buluşturma çabası olarak düşünebiliriz” dedi.

“ORYANTRİK ETKİNLİĞİNE 10 BİSİKLET İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ’DEN”


Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun talimatları ile Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının içeriğine uygun olarak "Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi 2015-2018" kapsamında Fen Lisesi’ne 10 bisiklet hibe ettiklerini ifade eden İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Kan, “Sağlık Bakanlığı’nın 2015 -2018 yıllarını kapsayan program çerçevesinde 1 milyon adet bisikleti başta Milli Eğitim olmak üzere bisiklet yoluna yapan üniversitelere, bisiklet okulunu yapan belediyelere, sivil toplum kuruluşlarına, çeşitli derneklere hibe etmek üzere bir program başlatmıştır. Bizde bu program kapsamında Fen Lisesi’nde bugün oryantrik etkinliği olmasından dolayı 10 adet bisikleti, Fen Lisesi’ne hibe ettik. Öğrencilerin kullanımına sunduk. Özellikle Milli Eğitimdeki amacımız çocukların bu yaşta fiziksel aktiviteyi kendilerine rehber edinmeleri, sağlıklı yaşamayı kendilerine rehber edinmeleri hayatın ileriki dönemlerinde sağlıklı yaşam adı altında fiziksel aktiviteyi sürdürmelerini arzu ediyoruz” diye konuştu

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber