Duyma, Görme Yazma Mantığı

Duyma, Görme Yazma Mantığı

 Kars tuhaf bir şehir… Her şey de tuhaf; Anlamak mümkün değil. Bir yazı yazarların, memnun olması gerekenlerde rahatsız olur. Geçen...

 Kars tuhaf bir şehir…

Her şey de tuhaf; Anlamak mümkün değil.
Bir yazı yazarların, memnun olması gerekenlerde rahatsız olur.


Geçen yazımızda ne demiştik… Karsspor’a, Kars’a ve Muharrem Yıldız’ın emeklerine yazık oldu!
Yanlış mı? Hayır doğru. Çünkü adam bir çuval para harcadı. Karsspor BAL Ligine çıksın diye.
Sonuç yine hüsran…

Yani emekleri boşa gitti.

Bu yazımız çok ama çok insanı rahatsız etti. Ama Karsspor’a gönül vermiş binlerce insanı ise gerçekleri dile getirdiğimizden dolayı teşekkür etti. Rahatsız olanlarda kendi kendilerini avuttu durdular. Ne demişler “doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.” Bırakın biz doğru söyleyelim, 9 değil 19 köyden kovulalım.
Bir yıllık emek sadece ve sadece 90 dakikada boşa gitti. Umarım bundan birileri bir ders çıkarmıştır. Çünkü karşılaşma öncesinden ayakları yere basmıyordu. Kazanmışlardı, bitmişti. Karsspor BAL ligine çıkmıştı. İnşallah böyle bir yanlışa bir daha düşmezler.

ATANMIŞLAR, SEÇİLMİŞLER, İŞADAMLARI VE KARS’A GÖNÜL VERMİŞ HERKES ARTIK BİRŞEY YAPMALI!

Karsspor, kentin adını taşıyan yegâna takım. Bu takım gerçekten hak ettiği yerde değil. Geçmişte yıllarca masa başlarında kaybetti. Neden sahipsizlikten…

Şimdi neden kaybediyor, yine sahipsizlikten! Herkes elini taşın altına koymalı, başta Vali Günay Özdemir olmak üzere milletvekilleri, il ve ilçe belediye başkanları, “kaz” gecelerine bir kare fotoğrafa gireyim diye milyonlar harcayanlar, Karsspor’a da destek olmalı. Çünkü sporun olduğu yerde terör olmaz, sporun olduğu yerde bölücülük olmaz, sporun olduğu yerde kötü alışkanlıklar olmaz. Çocuklar, gençler spora yönelir ve daha sağlıklı, daha bilinçli gençlik yetişir. Bundan dolayı herkes ama herkes Kars’a, Kars’ın sporuna ve Karsspor’a destek olmalıdır.

GELELİM KARŞILAŞMANIN HAKEMİNE!

Karsspor Sarıkamış karşılaşmasının ardından bir hafta geçti. Biraz da karşılaşmanın orta hakemine dokunalım.

Doğu Yılmaz, Ardahanlı… Gazeteci Fakir Yılmaz’ın oğlu, Karnesi çok iyi… Ama Karsspor karşılaşmasında aynı performansı göstermedi. Uzak olduğu pozisyonda penaltı dedi. Yan hakemin uyarısıyla iptal etti.
Ardından Karssporlu futbolcuyu dışarı attı. Sporcuyu kırmızı kartla atması doğru karar. Yalnız penaltı konusunda hata yaptı. Çaldın verecektin. İptal edeceğin penaltıyı ise çalmayacaktın. İnşallah bunun altında farklı bir kasıt yoktur. Çünkü bu bölgenin kaderiyle kimsenin oynamaya hakkı yoktur.

Sözün özü;


Kars’ta üç maymunu oynayacağım. Gördün mü, duydun mu, yazdın mı… Muhakkak birileri rahatsız olacak. Oysa herkes üzerine düşeni Allah hakkı gibi yaparsa ne sorun olur, nede sıkıntı.
Biz yazmaya devam edelim, rahatsız olanlar ise bırakın rahatsız olsunlar…

Allah’a emanet olun…

SPOR ANALİZ
IŞIK ÇAPANOĞLU

TSYD KARS TEMSİLCİSİ

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber