Doğunun Parlayan Yıldızı Yapacağız

Doğunun Parlayan Yıldızı Yapacağız

 Başkan Toksoy, ”Sarıkamış’ı doğunun parlayan yıldızı yapacağız” Kars Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülen...

 Başkan Toksoy, ”Sarıkamış’ı doğunun parlayan yıldızı yapacağız”

Kars Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülen ve karayolu ağı içerisinde bulunan Sarıkamış kent merkezi ve eski Erzurum yolu güzergahında son kat sıcak asfalt çalışmasının aralıksız devam ettiği bildirildi.

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl birinci kat asfalt kaplama yapılan yaklaşık 15 kilometre yol güzergahının bu sene son kat sıcak asfaltla kaplanmaya başlandığını söyledi.

Şehitler diyarı ve turizm merkezi olan ilçenin hükümet yatırımlarıyla hak ettiği yere geleceğini vurgulayan Toksoy, Karayolları tarafından yüklenici firmaya asfalt ve aydınlatma yaptırılan yolların, ağaçlandırması, çevre düzenlemesi, peyzaj çalışmalarını da belediye olarak kendilerinin yaptığını belirtti.

Sarıkamış şehitleri anma etkinliklerinin de yapıldığı alan içinden geçen yolların ilçe için büyük önem arz ettiğini ifade eden Toksoy şunları kaydetti:

“Şehir girişinden Osman Yüce kayak tesisleri ve Yukarı Sarıkamış Şehitlik yolunu da içine alan yani bizim protokol yolu dediğimiz yolun tamamı asfaltlanacak. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, devlet erkanımız, vatandaşlarımız bu yollardan geçecek. Ayrıca tören alanları, şehitlikler ve Kafkas Cephesi Harekat Merkezide bu yapılan yolların çevresinde yer alıyor. Karayolları Genel Müdürlüğümüz geçen seneden yatırım programına bu çalışmayı almıştı. Şimdi program çerçevesinde çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın talimatları, destek ve katkılarıyla ilçemizin çehresi hızla değişiyor. Kendisine Sarıkamış halkı adına teşekkür ediyorum. Kars Milletvekilimiz Selahattin Beyribeyin, ilçemizde yapılan yatırımları takip etmesi, ilgilenmesi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Karayolları Genel Müdürlüğüne, Kars Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü çalışanlarına ve yüklenici firma yetkililerine şükranlarımı sunuyorum. İlçemizi çok kısa süre içerisinde doğunun parlayan yıldızı haline getireceğiz.”

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yerel Haberler