Dereceye Giren Öğrencilere Ödül Töreni Yapıldı

Dereceye Giren Öğrencilere Ödül Töreni Yapıldı

Kars'ın eğitim kalitesine büyük katkıları olan Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumlarının Karslı öğrencileri Bursluluk Sınavında buluşturdu.

Kars’ın eğitim kalitesine büyük katkıları olan Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumlarının Karslı öğrencileri Bursluluk Sınavında buluşturdu.
4,5,6 ve7.Sınıf öğrencilerini kapsayan Bursluluk Sınavında öğrencilere, Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji ve Sosyal Bilgilerden sorular yöneltildi. Bursluluk Sınavına, İlkokul 4.Sınıf ve Ortaokul 5,6 ve 7.Sınıf öğrencileri katıldı.

Dereceye giren öğrenciler için Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumları yönetimi tarafından ödül töreni yapıldı.

Ödül töreninde konuşan Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumları Müdürü Fatih Akaslan: “Kars’daki, ilk ve ortaokul öğrencilerinin temel derslerdeki bilgi ve hazır bulunurluk seviyelerini ve yorum kabiliyetlerini ölçmek ve okuma-anlamaya bağlı olarak sorulan soruları yapılabileceğini öğrencilerimize bir kez daha göstermektir. Biz de, Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin Kars genelinde kendi seviyelerini görmeleri için Bursluluk Sınavını düzenledik.

19-20 Mart 2016 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan Bursluluk Sınavına, Kars merkez ve ilçelerde bulunan tüm ilkokul ve ortaokul öğrencileri katıldı. Yaklaşık 4 kategoride 2000’i aşkın bir katılım oldu. Bu katılımı sağlayan okul müdürlerine, öğrencilerimizi hazırlayan öğretmenlerimize, velilerimize ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Bursluluk Sınav sonucuna göre, 4 kategoride 44 öğrenci okulumuzda çeşitli oranlarda burslu okuma imkânı elde etmiş oldu.” dedi.

Akaslan; “Kars’da ilk defa böyle yüksek katılımlı bir organizasyon oldu. Katılan bütün velilere ve öğrencilere ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber