Deniz Feneri Kars'ta!

Deniz Feneri Kars'ta!

 Deniz Feneri Doğu Anadolu Temsilciliği Derneği ve Deniz feneri Kars İl Koordinatörlüğü tarafından Kars’ta maddi durumu yetersiz ailelere gıda...

 Deniz Feneri Doğu Anadolu Temsilciliği Derneği ve Deniz feneri Kars İl Koordinatörlüğü tarafından Kars’ta maddi durumu yetersiz ailelere gıda ve giyim yardımı yapılıyor.
Deniz Feneri Doğu Anadolu Temsilciliği Derneği yetkilileri ve Deniz Feneri Kars İl Koordinatörü Faik Murat Önalan’ın ortaklaşa çalışmalarıyla ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak için Kars’ta 2 günlük çalışma başladı.

Dernek yetkilileri, daha önceden belirlenen maddi durumu yetersiz ailelerin evlerine giderek gıda ve ailelerin diğer ihtiyaçları doğrultusunda yardımda bulundu. Bu ailelerin bir kısmına yıllardır her ay gıda ve ihtiyaçları doğrultusunda diğer yardımların yapıldığı belirtildi. Yardım çalışmalarının 2 gün süreceği belirtildi.

Deniz Feneri Kars İl Koordinatörü Faik Murat Önalan ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İhtiyaç sahibi aileler, kendileri ya da komşuları tarafından derneğe ihtiyaçları bildiriliyor. Sosyal inceleme konusunda eğitim almış dernek gönüllüleri de bu aileleri yoksulluk tespiti için evlerinde ziyaret ediyor. Onların hazırladığı sosyal inceleme raporlarına göre dernek yardımın miktarı ve süresini belirliyor. İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar arasında gıda, giyecek, sağlık, eşya, eğitim ve temizlik ürünleri bulunabiliyor. Kars 'da bugün yapılan yardımda 56 ihtiyaç sahibi Karslı aileye 1100 parçadan oluşan yardımda bulunduklarını ifade eden yetkililer, bu yapılan yardımın maliyetinin 23.966,00 TL olduğunu ifade ettiler. İhtiyaç sahibi aileler içerisinde yıllardır Deniz Feneri Derneği’nden düzenli olarak yardım alan yaşlı, dul, kimsesiz aileler bulunmakta. Yardım çalışmalarımıza destek veren tüm gönüllülerimize yürekten teşekkür ediyoruz”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber