Dedeler ve Nineler Torunlarıyla "Bayrak Tasarım Yarışmasında"

Dedeler ve Nineler Torunlarıyla "Bayrak Tasarım Yarışmasında"

Sultan Alparslan Eğitim Kurumları, Dedeler ve Nineleri Torunlarıyla buluşturdu. Sultan Alparslan'da, dedeler ve nineler torunlarıyla eğlenceli vakit geçirdiler.

Sultan Alparslan Eğitim Kurumları Anasınıfı öğrencilerine yönelik düzenlenmiş olan programda anasınıfı öğrencilerinin dedeleri, nineleri, anne ve babaları eğlenceli dakikalar geçirdi. Yarışma şeklinde planlanan etkinlikte, aileler bayrak süsleme alanında yarıştılar. Sürenin bitmesiyle, velilere ikramda bulunuldu. Jüriler eserleri değerlendirirken çok zorlandılar. Katılımcılar, Torunlarıyla bir araya gelerek hoş vakit geçirmelerini sağlayan Sultan Alparslan Eğitim Kurumları’nın eğitimdeki farkını bir kez daha ortaya koyduğunu ifade ettiler.

Yarışmaya katılan bütün ailelere Katılım Belgesi ve dereceye giren ailelere de plaket takdim edildi. Hüryurt Ailesi 3. Yılmaz Ailesi 2. ve Yılmaz Ailesi 1. oldular.

Sultan Alparslan Eğitim Kurumları Müdürü Fatih Akaslan; Anasınıfından başlayarak sosyal etkinliklere önem verdiklerini belirtti. Bunun bir örneği olarak Dedeler Nineler Etkinliğinde çocuklarımızla “Bayrak Tasarım Yarışması” yaptıklarını söyleyerek, kendine güvenen nesiller yetiştirmek için böyle etkinliklerin artarak devam edeceğini ifade etti.

Anasınıfı Öğretmeni Deniz Özkorkmaz ise; “Günümüz şartlarının etkisiyle aile yapısı da değişti. Önceden aileler daha geniş bir yapıya sahipken bu yapı biraz daha küçüldü. Önceden torunlar dede nine sevgisiyle büyürken aile yapısının değişmesi sebebiyle yaşlılarımız sadece bayram zamanlarında önemli gün ve gecelerde hatırlanır hale geldi. Günümüzde büyüklerimizin sadece bu günlerde değil her zaman hatırlanması gerektiğini hatırlatmak amacıyla onlara yönelik böyle bir gece düzenledik. Büyüklerimizle güzel bir akşam geçirdik. Katılan herkese teşekkür ederim.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber