Daşdelen'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Daşdelen'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Ercüment Daşdelen, Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı....

 Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Ercüment Daşdelen, Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Daşdelen, mesajında, Türk ulusunun Cumhuriyet yönetim şekliyle yönetilebileceğini söyledi.

29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin kurulmasıyla insanların Cumhuriyetle birlikte özünde var olan özgürlük ve eşitlik gibi unsurları kavradığını belirten Daşdelen, “Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. Zaten ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi: "Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir." Atatürk bu sözüyle, Türk ulusuna yakışan yönetimin Cumhuriyet olduğunu belirtmiştir. Çünkü Cumhuriyet bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik gibi kavramları içinde barındırır. Bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik Türk ulusunun önem verdiği unsurlar olduğu için, Türk ulusu ancak bir Cumhuriyet yönetim şekliyle yönetilebilir” dedi.

Daşdelen yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Çünkü atalarımız uzun yıllar bu uğurda savaşıp, kanlarını ve canlarını vermişlerdir. Onlar bu uğurda korkusuzca savaşıp bizlere rahat, huzurlu ve mutlu bir toplum bırakmak için ellerinden geleni yapmışlardır. Biz Cumhuriyetle huzura, rahata ve mutlu bir yaşama kavuştuk. Bu yüzden atalarımızın bizlere bıraktığı Cumhuriyetin anlam ve önemini kavramak için her yıl 29 Ekim’de kıvançla bu milli bayramı kutlar, ulusça seviniriz. Unutmayalım ki Cumhuriyet bizim için en büyük bayramdır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber