1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'MİT, Libya'da üzerine düşeni yerine getiriyor'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'MİT, Libya'da üzerine düşeni yerine getiriyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'MİT, Libya'da üzerine düşeni yerine getiriyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT'in yeni binası "KALE"nin açılışında konuştu. Erdoğan, ''MİT, Libya'da üzerine düşeni yerine getiriyor. Türkiye, dünyanın her yerinde kendi çıkarları doğrultusunda hareket etme imkanına kavuşmuştur' dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT'in yeni binası "KALE"nin açılışında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Tarihimizde istihbarata hep çok önem verilmiştir. İsmi değişse de bugünkü Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yaptığı görev üstlenen bir veya birden fazla yapı olagelmiştir.

Osmanlı'nın gerilemeye başlamasında istihbaratın zayıflamasının payı vardır. Sultan Abdülhamit Han'ın bu konuya verdiği ehemmiyet ve elde ettiği başarılar özellikle kayda değerdir.

Çok uzunca bir süre bilinçli olarak Milli İstihbarat Teşkilatımız zayıf tutulsa da, şartlar ve ihtiyaçlar bu kurumu yeniden güçlendirmemizi gerektirmiştir. Milli İstihbarat Teşkilatı'na her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz. İsimsiz kahramanlarımızın her birinin başarılarıyla gurur duyuyoruz.

Terör örgütleri ülkemize karşı adeta topyekun savaş ilan etmiş durumdalar. Suriye'den kaynaklı her gelişme hem terör boyutu, hem göç meselesi hem siyasi sonuçları itibariyle ülkemizi doğrudan ilgilendiriyor. Aynı şekilde Irak'taki her hadisenin de yansımaları oluyor. Doğu Akdeniz'de ülkemizin aleyhine oluşturulan bölgesel ittifakların sonucu yakın gelişmemiz için hayati öneme sahiptir. Elimiz kolumuz bağlı duramayız. Kendi oyun planımızı geçirmeye ve hayata geçirmeye zorunluyuz.

Milli İstihbarat Teşkilatı yürüttüğü çalışmalarla bize çok büyük destek sağlıyor. Teşkilatımız son dönemde Kuzey Irak'ta yaptığı operasyonlarla, kendini en güvenliği hissettiği yeri örgütün başına geçirmiştir. Teşkilatımız, FETÖ'nün haberleşme sistemi ByLock'u ve mahrem yapılanmasını çözerek, devlet sisteminden bu büyük belanın temizlenebilmesi için gereken altyapıyı oluşturmuştur. Yurt dışında da pek çok örgüt mensubunun ülkemize iadesini sağlamıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.