CHP´den Ses Çıktı!

CHP´den Ses Çıktı!

Cumhuriyet Halk Partisi Kars İl Başkanlığı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu hakkında, 'terör örgütüne yardım ve yataklık' suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Kars İl Başkanlığı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu hakkında, ‘terör örgütüne yardım ve yataklık’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

1 Kasım 2015 seçimlerinden Başarısızlıkla çıkan Cumhuriyet Halk Partisi ana muhalafet görevini üstlenmiş olup bir çok parti içi tartışmanında odağı olmuştu.Vatandaşlar Kars'ta da CHP teşkilatın çok zayıf kaldığını bazı ülke meselelerinde yeterince seslerini çıkaramadıklarından şikayetçi. Kars’ta da kendi aralarındaki iç sorunlarla gündeme gelen CHP Teşkilatınının suç duyurusunda bulunması CHP'den Ses Çıktı! şeklindeyorumlandı.Kars’ta kendi aralarındaki iç sorunlarla gündeme gelen CHP Teşkilatı aylar sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu hakkında, ‘terör örgütüne yardım ve yataklık’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

CHP Kars İl Başkanı Mustafa Aras, İl Başkan Yardımcısı Erkan ÜStünyer ile birlikte Cumhuriyet Başsavcılığına giderek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu hakkında suç duyurusunda bulundular.
Aras’ın konuyla ilgili basın açıklaması şöyle:
“Ülkemizde yoğunlaşan terör eylemleri hepimizde derin bir üzüntüye neden olmaktadır. ‘Çözüm süreci’ adı altında dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emir ve talimatlarıyla AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeleri ile bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur.Buna karşın Genel Başkanımız ve Partimizin tüm kademelerince yapılan,sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise ardı edilmiştir.
Bu dönemde,terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolanmasına dönemin AKP hükümetinin Başbakanı,üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu,fırsat verildiği bilinmektedir.Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan,valilere,kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir. Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü yeniden silahlı ve bombalı eylemlerine başlamıştır. Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir,talimat veren dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan,dönemin AKP’li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri ‘‘ Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık’’ suçunu oluşturmaktadır. Bu nedenle Recep Tayyip ERDOĞAN, Ahmet DAVUTOĞLU, Beşir ATALAY, Yalçın AKDOĞAN, Efkan ALA, Hakan FİDAN, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında ‘‘Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık’’ suçundan bugün suç duyurusunda bulunuyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber