Bir Tarafından Tutmak Gerekmez Mi?

Bir Tarafından Tutmak Gerekmez Mi?

 Kars’ta neden spora gereken destek verilmiyor. Kars’ın profesyonel futbol takımı yok ama birinci ligde bir voleybol takımı var. Ancak maalesef...

 Kars’ta neden spora gereken destek verilmiyor.

Kars’ın profesyonel futbol takımı yok ama birinci ligde bir voleybol takımı var. Ancak maalesef voleybol takımına da sahip çıkan yok.

İnsanları anlamak ne mümkün! O kadar boş yere bir ton para harcarlar, spora gelince yok derler. Bir yerlerde görünmek için adeta bir birleriyle yarışırlar. Spora gelince tabiri caizse tık yok!..

Kars’ın öğretmenler tarafından kurulan voleybol takımı hiç kimseden destek almadan birinci lige çıktı. Öğretmenler hep ceplerinden deplasmana gitti, geldi. Hep ceplerinden harcayarak çok ama çok başarılı oldular. Son olarak birinci lige çıktılar.

Bu saatten sonra bu öğretmenleri aştı. Karşılaşmaların başlamasına çok kısa zaman kaldı. Yalnız takıma sahip çıkan yok. Öğretmenler avazları çıktığı kadar bağırıyor, haykırıyor ‘destek’ diye, destek yok.

Ne olacak? Aynı Karsspor gibi Genç Kafkars Spor Külübü’de tarihin karanlık sayfasında yerini alacak. Yazık oluyor… Kars’ta spora kimse yatırım yapmıyor.

Birinci lig takımı transefer yapamıyor. Bütçe yok… Kars dışında yaşayan yılda birkere Kars’a gelen, desinler diye ‘gaz’ gecelerinde milyonları harcayan zatı muhteremler; ‘gaz’ gecelerinde harcadığını ve iki kare fotoğrafta yer almak için savurduğunuz paralardan biraz da Kars’ın sporuna verin. Bir şey kaybetmezsiniz… Çok şey kazanırsınız.

İşte Kars’ta sporun bir arpa boyu ilerlemediğinin en büyük sebeplerinden bir tanesi ‘vurdum duymazlık’ işte gelinen nokta 2. ligden takımın düşer, 3. Ligden takımın düşer. BAL liginde takım sıfır çeker… Her yere para boşu boşuna harcanır, kars’ın geleceğine, çocuklarına, sporuna maalesef…

İşte buna son bir örnek!

Evliya Cami’nin karşısında yapılan hemde Kars’ın eski valisi Günay Özdemir, tarafından yaptırılan tuvaletler, tarihi dokuyu zedelediği için yıkıldı. Ve Devletin parası uçtu, buhar oldu. Oysa bu paranın yarısı Kars’ın sporuna destek için kullanılabilirdi.

Yani siz yine de geç değil, Kars’ın sporunun “BİR TARAFINDAN TUTUN…”

SPOR ANALİZ

IŞIK ÇAPANOĞLU

TSYD KARS TEMSİLCİSİ

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber