BİLGEN: STK'LAR, SİYASETÇİLERE HESAP SORMALI!

BİLGEN: STK'LAR, SİYASETÇİLERE HESAP SORMALI!

 Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, beraberindeki HDP ve DBP heyeti ile birlikte Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları...

 Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, beraberindeki HDP ve DBP heyeti ile birlikte Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.

Bilgen, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Sivil Toplum Örgütlerinin siyasetçileri etkin bir şekilde denetleyerek hesap sormaları gerektiğine dikkat çekti.

Milletvekili Bilgen’i Oda’da, Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Adem Burulday, Fırıncılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Subutay Kılıç, Bakkallar Odası Başkanı Burhan Beytut ile Kahveciler ve Otelciler Odası Başkanı Ayhan Nebioğlu karşıladı.

Ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Bilgen ve beraberindeki heyete teşekkür eden Kars Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Burulday, Ülkede son aylarda yaşanan çatışmalı ortamın başta Güney Doğu Anadolu Bölgesi olmak üzere, Kars’ta da esnafı çok ciddi bir şekilde olumsuz yönde etkilediğini ve esnafın evine ekmek götüremez hale getirdiğini söyledi.

BURULDAY: KARS’IN 3 MİLLETVEKİLİ VAR, 3’Ü DE KARS İÇİN ELLERİNİ TAŞIN ALTINA KOYUYOR

Bu olumsuz durumdan Kars’ın da kısmen yaşanan birkaç münferit olay nedeniyle etkilendiğini ifade eden Burulday, özellikle turizmin darbe yediğine dikkat çekti. HDP milletvekili Ayhan Bilgen ile AK Parti Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Selahattin Beyribey ile Kars’ın 3 milletvekilinin de Kars için ellerini taşın altına koyduklarını belirten Başkan Burulday: “Bizler Kars’ta Ayhan Bilgen ile 3 tane milletvekilimiz var diyoruz. Ankara’ya Kars’ın sorunlarının taşıması noktasında sizlere büyük görevler düşüyor. Oda olarak Ankara’ya geldiğimiz zaman Sayın Bilgen’e de Kars’ın sorunlarını ve çözüm önerilerini aktarıyor ve paylaşıyoruz. Biz bir sivil toplum örgütüyüz ve bizde ayrımcılık yoktur. Sizler diğer iki milletvekilimiz ile birlikte Kars için ellerinizi taşın altına koyuyorsunuz. “dedi.

BİLGEN: STK’LAR, SİYASETÇİLERİ DENETLESİN VE HESAP SORSUN!

Kendilerini kabul eden Burulday ve diğer oda başkanlarına teşekkür eden HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen de, Sivil Toplum Kuruluşlarının etkin varlığının önemine değindi.

Sivil Toplum Örgütlerinin siyasetçileri denetlemeleri ve hesap sormaları gerektiğine vurgu yapan Bilgen: “Siyasetçinin görevi topluma hizmet etmektir. Hiçbirimiz, kişisel çıkarlarımızı değil şehrimizin ve ülkemizin çıkarlarını düşünerek hareket etmeliyiz. Bunun dışında bir davranış sergileme lüksümüz yoktur. Bu ülkenin sorunları, her birimizin ortak sorunlarıdır. Partizanca davranmak ve ayrımcı bir yaklaşım ortaya koymak asla siyasetçinin hakkı olamaz. Bunu da seçmen sandıkta değerlendirir. Ama biz istiyoruz ki halk siyasetçileri sadece sandıkta değerlendirmesin. STK’lar da günlük hayatta siyasetçileri denetlesin ve şehrin ekonomik ve sosyal çıkarları neyi gerektiriyorsa olmasını sağlasın. Kars’ta yaşanan her sorun, esnafı, memuru ve köylüyü de yakından etkiliyor. Bu sorunların çözümü konusunda siyasetçileri sivil toplum örgütlerinin denetlemesi ve hesap sorması gerekir. STK’lar üzerlerine düşen görevi yerine etkin bir şekilde getirmelidir. Böylece daha huzur ve refah içerisinde yaşamasını başarırız.”dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber