Bilgen, Kars'ta Elektrik Kesintilerini, Bakan Albayrak'a Sordu

Bilgen, Kars'ta Elektrik Kesintilerini, Bakan Albayrak'a Sordu

 Halkların Demokratik Parti (HDP) Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Kars il genelinde sıkça yaşanan elektrik kesintilerinin nedenini, Enerji ve Tabi Kaynaklar...

 Halkların Demokratik Parti (HDP) Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Kars il genelinde sıkça yaşanan elektrik kesintilerinin nedenini, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a sordu.

Milletvekili Bilgen, aşağıdaki sorularının Bakan Albayrak tarafından Anayasanın 98’ inci ve TBMM İçtüzüğünün 96’ncı ve 99’uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını istedi.

Verdiği önergede Kars’ta düzenli elektrik kesintileri yaşanmakta olduğunu belirten HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Bakan Albayrak’a cevaplandırması için aşağıdaki soruları yöneltti:

1- Son bir yıl içerisinde yapılan elektrik kesintilerin sebepleri nelerdir?
2- Son bir yıl içerisinde Kars ilinde kaç elektrik kesintisi yaşanmıştır? Bu kesintilerin kaç tanesi kurumun planlı elektrik kesintileridir?
3- Bu elektrik kesintisi sırasında evlerinde ya da dükkanlarında mağdur olan yurttaşların mağduriyetleriyle ilgili bir araştırma yapılmış mıdır?
4- Elektrikli malzeme kullanarak işini devam ettirebilen esnafımızın mağduriyetlerinin tazmini konusunda bir çalışma yapılmış mıdır?
5- Evlerinde elektrik kesintisine duyarlı beyaz eşya kullanan yurttaşlarımızın bir şikayeti söz konusu mudur? Eğer söz konusuysa bu eşyalarının maddi karşılığının tazmini söz konusu mudur?
6- Planlı yapılacak elektrik kesintileri yurttaşlara yeterince duyurulmuş mudur? Bu duyuru için hangi iletişim kanalları kullanılmaktadır?
7- Yurttaşların faturalarına kaçak kullanım bedeli yansıtılmakta mıdır? Bu oran Kars ilinde ne kadardır?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber