Başkan Karaçanta Tebriz Belediyesini Ziyaret Etti

Başkan Karaçanta Tebriz Belediyesini Ziyaret Etti

 Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İran’ın Tebriz Belediyesini ziyaret etti. Tebriz Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Hamidi’yi ziyaret...

 Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İran’ın Tebriz Belediyesini ziyaret etti.

Tebriz Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Hamidi’yi ziyaret eden Başkan Karaçanta, Her iki şehrin de tarih, kültür, sanat ve ticaret kenti olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Tebriz gerçekten tarih, kültür, sanat şehri. Tebriz aynı zamanda ticaret ve sanayi şehri. Aslında Kars ve Tebriz çok yönden birbirine benziyor. Kars da Tebriz gibi bir ticaret ve sanayi kavşağının şehri. İki il de tarihi şehir. Sanat, kültür, edebiyat yönünden de birbirlerine çok benziyor. Şüphesiz ki kardeşlik duygusunun güçlü bağları etkileşimler ve dostluklar sayesinde uzak coğrafi mesafeleri aşmaktadır. İki dost ve kardeş ülke olan İran İslam Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti çoğrafi yapı itibari ile de dost ve kardeş devletler olarak da birbirlerine yakındırlar. Bu iki devletin iki güzel şehir belediyeleri Tebriz Büyükşehir Belediyesi ile Kars Belediyesi arasında sosyal, kültürel, tarihi ve ekonomik ilişkilerinin karşılıklı saygı ve anlayış çerçevesinde geliştirilmesi ve iki şehir arasında ki dostluk ve kardeşlik bağının artırılması bu güzel bağın sürekli olması diliyoruz,” dedi.

Öte yandan Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Tebriz Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Hamidi’ye Kars Kalesi biblosu ve çişitli hediyeler verdi.

Hamidi: “Ziyaretten memnunluk duydum”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Tebriz BelediyeBaşkan Vekili Ahmet Hamidi de, “Tebriz ve Kars birbirlerine benzeyen ve ortak kültürleri barındıran iki önemli şehrimizdir. Ben buradan Kars Belediyesine kardeş belediye olmayı teklif ediyorum” dedi. Ziyaretin sonunda Başkan Hamidi, Kars heyetine çeşitli ürünler hediye etti.

Başkan Karaçanta’ya İran ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcısı Arda Soner Tatlı, İnsan Kaynakları Müdürü Ali Tamyüksel, Özel Kalem Müdürü Muhammet Koç ve Basın yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Turgay Kaya eşlik etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber