Azerbaycan'a Türkiye'nin Dört Tarafından Destek Yağıyor

Azerbaycan'a Türkiye'nin Dört Tarafından Destek Yağıyor

Karsspor İkinci Başkanı Alper Tunga Kılıç başkanlığındaki Karssporlu futbolcular ve Karsspor Altay Kickboxs takımı sporcuları, Azerbaycan Kars Başkonsolosu...

Karsspor İkinci Başkanı Alper Tunga Kılıç başkanlığındaki Karssporlu futbolcular ve Karsspor Altay Kickboxs takımı sporcuları, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanlı’yı ziyaret ederek, son 3 günde Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmalarda şehit olan Azerbaycan askerleri için taziyede bulundular.

 

Azerbaycan Kars Başkonsolosluğunda gerçekleştirilen ziyarette, Karsspor ikinci başkanı Alper Tunga Kılıç, Serhat Boyları Derneği Genel Başkanı ve Karsspor Başkanı Muharrem Yıldız’ın selamlarını ve taziye mesajlarını Başkonsolos Ayhan Süleymanlı’ ya bildirerek, Azerbaycan devletin ve halkının yanında olduklarını iletti.

 

Başkan Muharrem Yıldız ve Karssporlu sporcu ile yöneticiler olarak çatışmada şehit olan askerlerin acılarını paylaştıklarını da ifade eden Karsspor ikinci başkanı Alper Tunga Kılıç: “Atalarımın tabiriyle ‘Bir Türk dünyaya bedeldir’ Sözünü vurgulamak istiyorum. Bizim gençlerimiz Azerbaycan Devletinin yanındadırlar. Karsspor olarak şehitlerimizin acılarını paylaşıyoruz. Bugün Azerbaycan’ın acılarını paylaştığımız gibi Azerbaycan topraklarının geri alınmasının mutluluğunu da paylaşacağız. Bundan şüphemiz yoktur. Türk Milletinin her zaman hedefleri vardır. Kan dökmeyi seven bir millet değiliz ama yeri ve zamanı gelince de dünyanın şah damarını keseceğimizi çok iyi biliriz. Bunun geçmişte örnekleri de vardır. Türk milletini tanımak isteyenlerin, Türk milletinin geçmişe bakmaları yeterlidir. Türk milleti olarak dostumuzu da düşmanımızı da hiçbir zaman unutmamışızdır. Onlar bizim şehitlerimizdir ve askerlerimizdir. “ dedi.

 

BAŞKONSOLOS SÜLEYMANLI: AZERBAYCAN CUMHURİYETİ İLE TÜRKİYE CUMHURİYETİ ARASINDA GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE VAR OLAN İLİŞKİLER KAN BAĞINA DAYANIR.

 

Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanlı da taziye ziyaretlerinden dolayı Karsspor Başkanı ve Serhat Boyları Derneği Genel Başkanı Muharrem Yıldız ve Karssporlu futbolculara teşekkür etti.

 

Başkonsolos Süleymanlı, son 3 günde Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmalarda şehit olan Azerbaycan askerleri için Karslıların taziyelerde bulunmak ve Azerbaycan Devletinin yanında olduklarını bildirmek için kendilerini ziyaret etme yarışında olduklarını söyledi.

 

Karslıların ve dostlarının ayrıca Azerbaycan Devletine destek vereceklerini, bu konunda neler yapabileceklerini ve ellerinden ne gelecekse yapabileceklerini söylediklerini belirten Sülaymanlı, Türkiye’nin siyasi rehberliği ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da birkaç kez Azerbaycan’ın yanında olduklarını ve her türlü desteği de verebileceklerini belirten Başkonsolos Süleymanlı, bundan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

DAĞLIK KARABAĞ AZERBAYCAN TOPRAKLARidIR

Bilindiği gibi Dağlık Karabağ’ın Azerbaycan toprakları olduğunu da ifade eden Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanlı: “ Ermeni güçleri bundan 20 sene evvel Dağlık Karabağ ile birlikte birkaç ilimizi işgal etmişlerdir. İşgal ettikleri gibi vatandaşlarımıza karşı her gün tahribatlar ve sıkıntılar çıkarmaktaydılar. Bizlerde mecburen onlara cevap vermek zorundaydık. İki günlük savaşta Ermeni işgalcilerinden birkaç önemli bölge geri alınmıştır. Bu da Azerbaycan ordusunun gücünü göstermektedir. Azerbaycan’ın ordusu Bizim Cumhurbaşkanımız Sayın İlhan Aliyev’in yürüttüğü neticesinde çok güçlenmiştir. Bugün biz Azerbaycanlılar kendi ordumuzla gururlanmaktayız. Son günlerde ordumuzun işgalde olan yerlerimizin geri almıştır ve bizim ordumuzun çok kuvvetli bir ordu olduğunu gösterir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber