ARÜ, ARDAHAN´IN SPOR TARİHİNİ AYDINLATACAK

ARÜ, ARDAHAN´IN SPOR TARİHİNİ AYDINLATACAK

 Ardahan Üniversitesi (ARÜ), Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Talha Murathan, Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi (BAP)...

 Ardahan Üniversitesi (ARÜ), Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Talha Murathan, Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi (BAP) tarafından desteklenen, “Ardahan’da Geçmişten Günümüze Spor” adlı proje kapsamında, Ardahan’ın spor geçmişine ışık tutacak.

Yrd. Doç. Dr. Murathan’ın yürütücülüğünde gerçekleştirilecek projede, Ardahan’daki ilgili kamu kurum, federasyon ve derneklerin tesisleşme durumları, spor faaliyetleri, fiziksel etkinlikler, oyun organizasyonları sporcu ve antrenör sayıları ortaya çıkarılarak, geçmişten günümüze yapılan geleneksel spor dalları ve bunların yerel kültürle ilişkileri, kurulan spor kulüpleri, sportif etkinlikler ve faaliyet çeşitlilikleri hakkında bilgi edinilmeye çalışılacak. Proje kapsamında Ardahan’ın geçmişteki ata sporlarını belirleyerek, gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan ARÜ’lü akademisyen, geçmişten günümüze beden eğitimi ve spor kültürü, geleneksel oyun kültürü, antrenör ve başarılı sporcuları gün yüzüne çıkartacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ardahan