Arslan Ve Beyribey Çevre Kirliğinin Önüne Geçmek İçin Kolları Sıvadı

Arslan Ve Beyribey Çevre Kirliğinin Önüne Geçmek İçin Kolları Sıvadı

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Selahattin Beyribey, yaptıkları ortak basın açıklamasında, Kars ve ilçelerindeki katı atıklarının bertaraf...

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Selahattin Beyribey, yaptıkları ortak basın açıklamasında, Kars ve ilçelerindeki katı atıklarının bertaraf edilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi ve atıkların ekonomiye geri kazandırılması için gerekli yer tahsisini sağlamak amacıyla çalışmalar başlattıklarını ifade ettiler.

Arslan ve Beribey, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile gerekli görüşmeleri sağladıktan sonra işlemlerin yapılması amacıyla Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Sarıkamış Belediye Başkanı Köksal Toksoy, Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, Susuz Belediye Başkanı Murat Uray, Akyaka Belediye Başkanı Muhammet Toptaş ve Dağpınar Belde Belediye Başkanı ile Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun ile makamında görüştüklerini belirttiler.

 

Milletvekilleri Arslan ve Beyribey, Kağızman ve Digor ilçeleri de dâhil olmak üzere tüm ilçelerin ve belde belediyelerinin çöplerinin toplanması, işlenmesi ve ekonomiye kazandırılması için hazineden yeterli büyüklükte yer tahsisinin yapılması işlemlerini başlattıklarını da belirtiler.

 

Vekiller açıklamalarında: “Böylece Kars ve ilçeleri daha temiz bir çevreye kavuşmuş olacaktır. Belediye Başkanlarımız ile yürüttüğümüz bu çalışmaya verdikleri desteklerden dolayı Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal, Milli Emlak Genel Müdürü Sayın Tufan Büyükuzun ve ekibine teşekkür ediyoruz.”dediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber