Ardahan'da Şehitler Anısına Fidan Dikimi Yapıldı

Ardahan'da Şehitler Anısına Fidan Dikimi Yapıldı

 Ardahan’da terör olaylarında hayatını kaybeden şehitler için 500 adet fidan dikilerek hatıra ormanı oluşturuldu. Ardahan-Artvin Karayolunun...

 Ardahan’da terör olaylarında hayatını kaybeden şehitler için 500 adet fidan dikilerek hatıra ormanı oluşturuldu.


Ardahan-Artvin Karayolunun Sulakyurt Köyü yayla mevkiinde Türkiye Kamu-Sen tarafından oluşturulan şehitler hatıra Ormanı’na şehitler anısına 500 adet çam ve mavi ladin fidanı dikildi.
Yapılan fidan dikim törenine, Türkiye Kamu-sen Genel Başkan yardımcısı ve Türk-sağlık sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Yönetim Kurulu Üyeleri, çevre illerdeki sendika başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Türk-sağlık sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk -Sağlık Sen’in felsefesinin, Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır olduğunu söyleyerek, ’’Çünkü biz şuna inanırız, bir milletin hür ve bağımsız yaşayacağı bir vatan toprağı yoksa orada ne sendikacılıktan, ne kendi yaşam hak ve özgürlüklerimizden bahsedemeyiz. Onun için bu meyanda Türkiye’de sendikacılığa yeni bir yol açan, yeni bir vizyon koyan Kamu-sen Türkiye Cumhuriyeti devletinin ülkesiyle bölünmez bütünlüğünü hep savuna gelmiş ve aynı zamanda da çalışanın hakkını, hukukunu korumak noktasında çok önemli bir mücadele vermiştir. Bugün Türkiye Kamu-Sen’in kuruluşunun 24’üncü yılı ve 24 yıldır bu ülkede her türlü ayak oyununa rağmen, her türlü zorluğa güçlüğe rağmen cesur yürekli Kamu-Sen’liler mücadelelerini devam ettiriyorlar.’’ Dedi.


Yeşili yaşatmanın ülkeyi geleceğe taşımak olduğunu belirten Kahveci, ’’Son 7-8 aylık dönem içerisinde ülkemizde her gün bir şehit veriyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Iğdır Aralık karayolu üzerinde 2015 Eylül’ünde haince bir pusuda 13 tane polisimiz göreve giderken kahpece, kalleşçe şehit edildi. Onun için hem milletimize, memleketimize sahip çıkacağız, hem çalışanın hakkına hukukuna sahip çıkacağız, hem de bugün yapacağımız gibi çevreyi düşüneceğiz ve gelecek nesillere sağlıklı bir çevre, yaşanabilir bir Türkiye bırakmak için ağaç dikimi yapacağız.’’
Konuşmalardan sonra şehitler anısına 500 adet çam ve mavi ladin toprakla buluşturuldu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ardahan