ARDAHAN´DA POLİS HAFTASI KUTLANDI

ARDAHAN´DA POLİS HAFTASI KUTLANDI

Ardahan'da Türk Polis Teşkilatının 171’inci kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle kutlama etkinliği yapıldı. Valilik tören alanında...

Ardahan'da Türk Polis Teşkilatının 171’inci kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle kutlama etkinliği yapıldı.
Valilik tören alanında yapılan kutlamalara Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcıları Abdurezzak, Muharrem Coşgun, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Yeşilöz, kurum müdürleri ve emniyet mensupları katıldı.
Tören de konuşan Vali Ahmet Deniz, Ülkemizde bir iç kargaşa ve iç savaş çıkarmayı düşünüyorlar. Ama boş hayaller peşindeler. Onların piyonları ya teslim olacaklar ya da en kısa zamanda bertaraf olacaklar dedi.
Vali Deniz konuşmasına şöyle devam etti; ’’Güneydoğu’da bölücü terör örgütüyle yoğun bir mücadele içerisindeyiz. Şunu bilmeliler ki asla ve asla İstanbul’un intikamını almak için, Çanakkale’de üzerimize yüklenen o mihraklar bu piyonları kullanarak o gün bizi dize getiremediler, bu gün de dize getiremeyecekler, bunu dünya böyle bilmeli. Hepimiz biliyoruz sıkıntılı bir coğrafyadayız. Bu coğrafyada binlerce yıl sıkıntı yaşadık ve belki de yaşamaya da devam edeceğiz. Ama bu milletin bir tek taşı yoktur verecek, bunu herkes böyle bilsin. Biz bu coğrafyada bu büyük oyunu bozacağız ki bozuyoruz. Binlerce yıldır bu coğrafyada birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik hukuku içerisinde yaşıyoruz Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Çerkez’iyle. Onlar piyonları sayesinde ve piyonlarını destekleyerek bu ülkenin huzurunu kaçıracaklarını zannediyorlar. Burada bir iç kargaşa ve iç savaş çıkarmayı düşünüyorlar. Ama boş hayaller peşindeler. Onların piyonları ya teslim olacaklar yada en kısa zamanda bertaraf olacaklar.’’ Şeklinde konuştu.
Törende konuşan Ardahan İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, Kardeşlik bağımızı ve huzurumuzu bozmak isteyenlere karşı amansız bir mücadele sergilediklerini söyleyerek, ’’Mücadelemiz yılmadan devam edecektir. Bu topyekûn bir mücadeledir, devletimizin her kurumu, milletimizin her bir ferdi bu yola baş koymuştur. Vatan hainleri ya bu topraklara gömülecektir yada bu toprakları terk edecektir. Devletimizin gücü tarihte olduğu gibi bugünde bunu yapmaya muktedirdir. Ardahan semalarında uçan kızıl şahinlerin gözleri ne kadar keskinse bu vatan toprağı ve bu milletin kardeşliğine göz koyanların üzerine dikilmiş olan gözlerimizde o kadar keskindir. Hangi deliğe girerlerse girsinler, hangi kisveye bürünürlerse bürünsünler onları o delikten çıkartmak, üzerlerindeki kisveyi söküp atmak bu şanlı milletin, askerinin, polisinin, korucusunun ve tüm vatan sevdalılarının boynunun borcudur. Ve çok iyi bilinmelidir ki bu borç üzerimize kalmaz. Ardahan’da görevli kahramanlarım bugün hainlere karşı Diyarbakırlı hemşerilerimizi korumak için Diyarbakır’dalar. Onlar Hakkarili hemşerilerimizi korumak için Hakkari’deler, onlar Mardinli hemşerilerimizi korumak için Mardin’deler. Kendilerine bu görev verildiği gün ne kadar sevinçli ve gururlu olduklarını anlatmaya kelimeler kifayet etmez. Hainlerin erkekleri etek giyip kaçarken, bizim kahraman kızımız kalleşçe tuzaklanmış ateş altında vatan ve millet için canı pahasına mücadele etmektedir. Aziz şehitlerimiz sizler verdiğiniz bu mücadelede hep kalleşçe saldırılar yüzünden toprağa düştünüz. Hainler sizin karşınıza çıkmaya cesaret edemediler. Silah arkadaşlarınızın karşılarına çıkmaya hala cesaret edemiyorlar.’’
Hüner, Ardahan’da huzur ve barışın hakim olduğu söyleyerek, ’’Şükürler olsun ki Göle’nin karlı dağlarından doğan Kuranın suladığı bu topraklarda kardeşlik hakimdir. Çünkü Kura biliyor ki yanık camide diri diri yakılan şu hedanın kanları onunla birlikte akmaktadır. Rus ateşiyle demir köprüden düşen bedenleri o kucaklamıştır. Biliniz ki hainlere fırsat verildiği gün Kura eskisi gibi akmayacaktır. Bu serhat topraklar Kura nehrini nasıl kucaklıyorsa birbirini ana gibi, yar gibi, kardeş gibi seven bu toprakların çocuklarını da teşkilatım adına öyle kucaklıyorum.'' ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ardahan