1. HABERLER

  2. KARS HABER

  3. Ankara Üniversitesi’nden Gazeteci Burhan Akyıldırım’a Onur Ödülü
Ankara Üniversitesi’nden Gazeteci Burhan Akyıldırım’a Onur Ödülü

Ankara Üniversitesi’nden Gazeteci Burhan Akyıldırım’a Onur Ödülü

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları Vakfı (İLEV) meslekte 50 yılını dolduran gazetecilere onur ödülü verdi.

A+A-

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları Vakfı (İLEV) tarafından iletişim alanına giren mesleklerde emek veren ve mesleklerinde yarım yüzyılı geride bırakan duayen gazetecilere düzenlenen bir törenle teşekkür plaketi verildi.

Karslı Gazeteci Burhan Akyıldırım Meslekte 50 Yıl Onur Ödülünü aldı.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları Vakfı (İLEV) meslekte 50 yılını dolduran gazetecilere onur ödülü verdi.

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi'nde bulunan Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) Konferans Salonu'nda düzenlenen "Meslekte 50 Yıl Onur Günü" etkinliği kapsamında aynı zamanda, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ndeki uygulama atölyelerinde mesleki etkinliklerde başarılı çalışmalar yapan öğrencilere de "Öğrenci Emek Ödülü" sunuldu.

Meslekte 50 Yıl Onur Ödülü

Mazereti sebebiyle törene katılamayan Burhan Akyıldırım’a gönderilen plakette ise şunlar yazıldı: “ Bu mesleğin varoluşunun birinci koşulu ustaların var oluşudur. Bir usta olarak mesleğinizde geride bıraktığınız 50 yılın onurunu bizimle paylaştığınız ve Türkiye’de iletişim alanının gelişmesinde gösterdiğiniz çabalarınızdan dolayı şükranlarımızı sunarız”.

Burhan Akyıldırım kimdir :

Meslekte 50 yıl Onur Ödülü alan Burhan Akyıldırım, 3 Ekim 1949’da Kars iline bağlı olan Iğdır’ın Melekli köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta tahsilini burada tamamlayan Akyıldırım, ortaokul sıralarında küçük yaşlarda gazeteciliğe merak saldı. 1963 yılında Serhat Gazetesi’nde mürettip çırağı olarak çalışmaya başlayan Akyıldırım, Yeşil Iğdır ve Hudut gazetelerinin çeşitli kademelerinde çalıştı.

Babasının memuriyeti sebebiyle Kars merkeze göç eden Akyıldırım, Hüryurt ve Bugün gazetelerinde çalıştı. 1983 yılı Temmuz ayında TRT’nin Kars Muhabirliği’ni yapmaya başlayan Akyıldırım, bu görevini 2009 yılına kadar sürdürdü. TRT’den ayrıldıktan sonra Kars’ta Hüryurt gazetesinde haber ve makaleler kaleme alan Akyıldırım, Tercüman, Milliyet, Güneş, Fotospor gazetelerinin Kars muhabirliğini de yaptı. Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nin 20 yıldır Genel Sekreterliği görevini de yürüten Akyıldırım, aynı zamanda Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve Onur Kurulu’nda görev yapıyor.

Akyıldırım, evli ve 2 çocuk babası.
Akyıldırım, habercilik  çalışmaları sebebiyle Kars ve yöreye katkılarından dolayı çeşitli kurumlar tarafından ödüllendirildi, gazetecilik meslek örgütlerince açılan yarışmalarda da çeşitli dallarda ödüller kazandı.

Yarım yüzyılı geride bıraktılar

“Meslekte 50 Yıl Onur Plaketi” alan gazetecilerden bazıları şunlar: Abbas Satır, Abdullah Cenkciler, Ahmet Tekeş, Ali Dalkılıç, Atila Çalışkan, Atila Güvenç, Aykın Tuna, Bekir Rüştü Altay, Ercan Deva, Erdem Dereli, Erdem Noyan, Ersin Özençel, Ertürk Yöndem, Fethi Akkoç, Fide Moral Motan, H. Yüksel Hançerli, Hadi Şenol, Hüsamettin Ünsal, İhsan Tunçoğlu, Kutlay Doğan, Leyla Emeç Tavşanoğlu, M. Korkmaz Boyacıyılmaz, Metin Devrim, Mustafa Bozdemir, Mustafa Yoldaş, Nazmi Bilgin, Necdet Gülşen, Nurcan Karagöz Herischi,  Oğuzhan Kavaklı, Ömer Faruk Bayhan, Ömer Faruk Yılmaz, Rafet Eşit, Saffet Sakarya, Serpil Akıllıoğlu, Seva Ülman, Süleyman Naci Ukav, Şahap Alp, Şefik Kahramankaptan, Tansu Polatkan, Tekin Özertem, Tuğrul Sarıtaş, Zeki Taşar.

cc-043.jpgxx-047.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.