AK Parti´den Kars İl Koordinatörlüğü´ne Ziyaret

AK Parti´den Kars İl Koordinatörlüğü´ne Ziyaret

 Ak Parti Kars Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey ve Ak Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın TKDK Kars İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti. Tarım...

 Ak Parti Kars Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey ve Ak Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın TKDK Kars İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti.


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK’nın çalışmaları hakkında Kars İl Koordinatörü Berkay Çelik’ten bilgiler alan Milletvekili Selahattin Beyribey, bölgenin tarım ve hayvancılık bölgesi olduğuna dikkat çekerek TKDK’nın hizmetlerini önemsediklerini dile getirdi. TKDK Kars İl Koordinatörü Berkay Çelik ise desteklenen yatırımlar hakkında bilgi vererek ipARD I Programı ile yıl sonu itibariyle yaklaşık olarak 40 milyon TL hibenin dağıtılacağını bu rakamın 30 milyonunun AB fonu, 10 milyonunun ise ulusal fondan oluştuğunu belirtti.


AB standartlarında, sürdürülebilir birçok işletmenin kurulmasına destek verdiklerini, bu destekler sayesinde birçok insana iş imkanı sağlandığını ifade eden Çelik, ayrıca ipARD II Programı ile desteklenmeye başlanan yeni yatırım alanlarının Kars tarımına ve ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlayacağını, vatandaşlar tarafından da yoğun bir ilginin gösterildiğini vurguladı.


AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey ve AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın TKDK’nın kırsal alanların gelişimi açısından önemli bir kurum olduğunu dile getirerek, çalışmalarında TKDK’ya başarılar diledi.

KHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber