AK Parti Kars Gençlik Kolları Üniversite Gençliği tarafından Ankara Saldırısı kınandı.

AK Parti Kars Gençlik Kolları Üniversite Gençliği tarafından Ankara Saldırısı kınandı.

 AK Parti Gençlik Kolları Üniversite Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Erdoğan tarafından yapılan basın açıklamasında bu açıklamanın ülkenin...

 AK Parti Gençlik Kolları Üniversite Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Erdoğan tarafından yapılan basın açıklamasında bu açıklamanın ülkenin vatansever gençleri olarak gerçekleştirdiklerini belirterek, "Türkiye’de huzur sükun ve kardeşlik ikliminin hakim olmasından rahatsız olan odaklarca Ankara Kızılay’da gerçekleştirilen ve onlarca insanımızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. İnsanlığa Yönelik bu saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyor tedavileri devam eden yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz." dedi.

"Sabrımızla oynamanız nafiledir, bilinmelidir ki sabrımız kadar metanetimizde güçlüdür." diyen Başkan Erdoğan açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Tahrik dolu hainliklere asla pirim vermeyiz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı artırmak içinde her türlü mücadeleyi vereceğiz, tüm arzularınızı kursaklarınızda bırakacağız.

İç ve dış mihraklarca ülkemizin huzuru ve refahı, birliği, beraberliği kardeşliği hedef alınıyor. Bu durumun farkındayız. Güçlü Türkiye hedefi her dönemde küresel güçleri ve onların yerli iş birlikçilerini rahatsız etmiştir.
Bu rahatsızlık terör eylemlerini provokasyon faaliyet ve sosyokültürel alana yönelik çatışma ve kutuplaşma arayışları olarak tezahür ettirilmiştir.

Sözü edilen terör yapılanmaları ve faaliyetleri her birinin faili ya da sorumluları farklı olsa da hedefi ortaktır.
Hedef bölgesinde huzuru demokratik kültürü kardeşlik ve birlik iklimi ile öne çıkan Türkiye’nin yolunu kesmek Güçlü ve büyük Türkiye yolculuğunu sona erdirmektir.

Ayrıca bu provokasyon ve terör eylemlerinden nasiplenmeye çalışan Mankurtlara vatanını ve milletini seven bir üniversite gençliği olarak buna fırsat vermeyeceğimizi bildiririz. Sonuna kadar devletimizin bekası için bedel ödeyip, can sipare bir şekilde terörle mücadele eden Emniyetimizin, Silahlı Kuvvetlerimizin, Hükümetimizin, Devletimizin yanındayız.

Terörün ve teröre dolaylı, dolaysız destek veren yardakçıların ise karşısındayız. Bilinmelidir ki ülkemiz üzerinde ameliyat yapılmasına bugüne kadar izin vermedik, bundan sonra da izin vermeyeceğiz. Rabbim ülkemizin birliğini ve dirliğini bozmaya çalışanları ‘’Kahhar’’ ismiyle kahrı perişan eylesin.

Bu tür saldırı ve provokasyonlara tepkimizi ortaya koymak amacıyla tüm üniversiteli kardeşlerimizi duyarlı olmaya ve bizi bir ve beraber yapan al bayrağımızı her yerde dalgalandırmaya davet ediyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber