ADAY ÖĞRETMENLERDEN VALİ ÖZDEMİR´E ZİYARET

ADAY ÖĞRETMENLERDEN VALİ ÖZDEMİR´E ZİYARET

Kars’ta geçtiğimiz günlerde göreve başlayan aday öğretmenler Vali Günay Özdemir’i makamında ziyaret etti. Milli Eğitim Müdürü Gökhan...

Kars’ta geçtiğimiz günlerde göreve başlayan aday öğretmenler Vali Günay Özdemir’i makamında ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Osman Urlanç ile birlikte aday öğretmenleri makamında kabul eden Özdemir’e öğretmenler çiçek takdim etti.
Öğretmenlerle tek tek tokalaşan Vali Günay Özdemir, bir süre öğretmenlerle sohbet etti. Özdemir, “Belki hepiniz zamanında üniversitenin son sınıfında okullarda staj yapıyorsunuz ama o stajı yaparken, biraz dajha o stajlar bu öğrencilik hengamesinde biraz daha hızlı geçiyor ve işin esasını, özünü öğrenemeden geçiyor. Ama aslında mesleğe girdikten sonra yapılan stajlar çok daha verimli, çok daha etkili oluyor. Bir de tabi okulu bitirdikten sonra genellikle işe girildiği için işe girildi, girilmedi KPS vardı verdı derken çok verimli olmamıştı. Ama bu 6 ay ben çok verimli olacağını düşünüyorum. Özxellikle danışman öğretmenlerimiz, gönüllü öğretmenlerimiz, tecrübeli öğretmenlerimiz onların bu bilgi, birkiminden faydalanmanız gerekiyor. Bundan sonrası artık sizlerin kabiliyetlerine, sizlerin ilgisine kalıyor. Eğere sizler çokı istekli olursanız bu konuda, bu öğretmenlerimiznde, gönüllü olan öğretmenlerimizden çok daha fazla verim elde edersiniz. Sadece gözlemlemeyle kalmayıp, onun dışında sorularınızla belki gördüğünü bazı konuları anlama konusunda bilgi almayla bir çok konuda sizde en azından istekli ve etkili olmaya çalışın. Bu şekilde olursa ben çok verimli olacağını düşünüyorum” dedi.
Vali Özdemir, “Bir de öğretmen olarak başladıktan sonra bazen öyle bir şey oluyor ki tek başınıza bir yere gideceksiniz. Oranın idaresi, oranın her türlü işlemleri de size kalıyor. Veya birkaç öğretmen arkadaş olasanız bile siz orada illahi sorumlu öğretmen olacaksınız. Bu defa işin resmi boyutunu da zaman zaman yapmakta veya bu işleri yürütmekte de zorlanıyorsunuz. En anızdan bir günün bu konulara ayrılmasıda yine çok verimli bir anlayış, ben öyle tahmin ediyorum ki bu staj ilk başlangıç olduğu için gördüğünüz eksiklikler varsa onları da bize, kurumlara iletin” diye konuştu.
Daha sonra öğretmenlere sorun ve sıkıntıları olup olmadığını soran Özdemir, öğretmenlerle çay içti. Öğretmenlere nasihatlarda bulundu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber