32 Ülkeden Öğrenciler "Okulda Mutluyum" eTwinning Projesinde Buluşuyor!

32 Ülkeden Öğrenciler "Okulda Mutluyum" eTwinning Projesinde Buluşuyor!

Eğitimde iş birliğini ve kültürel alışverişi teşvik eden eTwinning platformunda, 32 ülkeden öğretmen ve öğrencinin katılımıyla "Okulda Mutluyum" isimli bir proje başlatıldı.

Proje, Kars 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Öğretmeni Mehmet Doğan moderatörlüğünde gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında, farklı ülkelerden gelen öğrenciler, okul ortamında mutluluğu etkileyen faktörleri araştıracak, deneyimlerini paylaşacak ve birlikte çözümler üretecekler.
Projede farklı eğitim sistemleri ve okul kültürleri hakkında bilgi edinmek, okul ortamında mutluluğu etkileyen faktörleri araştırmak ve değerlendirmek, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, uluslararası iş birliği ve iletişim becerilerini geliştirmek, farklı kültürlere karşı saygı ve hoşgörü duygularını geliştirme amaçları yer alıyor. Proje kapsamında öğrenciler, anketler, röportajlar, sunumlar, posterler ve videolar gibi çeşitli etkinlikler aracılığıyla bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklar. Ayrıca, eTwinning platformunda sanal sınıflar oluşturarak ve online toplantılar düzenleyerek birbirleriyle etkileşim kurabilecekler.
"Okulda Mutluyum" projesi, 2024 yılı boyunca devam edecek ve projenin sonunda tüm katılımcılar bir araya gelerek projede edindikleri deneyimleri paylaşacaklar.
Bu proje, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin bir araya gelerek okul ortamında mutluluğu ele almaları ve birlikte çözümler üretmeleri için eşsiz bir fırsat sunuyor. Projenin, katılımcılara uluslararası bakış açısı kazandırması, farklı kültürlere karşı saygı ve hoşgörü duygularını geliştirmesi ve özgüvenlerini artırması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber