30 Ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı

 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta düzenlenen törenle kutlandı. Kars Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende...

 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta düzenlenen törenle kutlandı.

Kars Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na sırasıyla Kars Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın çelenkleri konuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Rahmi Doğan, Valilik Makamı’nda tebrikleri kabul etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni daha sonra Garnizon Şehitliği’nde devam etti.

Valisi Rahmi Doğan, “Aziz şehitlerimi sizler; vatan, bayrak, istiklal, istikbal ve vazife uğruna en değerli varlıklarınız olan canlarınızı vererek şehadet mertebesine ulaştınız. Yüce hatıralarınız önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz. Uğruna can verdiğiniz değerleri, kıymetli emanetlerinizi sonsuza dek yaşatmak bizlerin en kutsal görevidir. Bu toprakların vatanımız olarak kalması için gösterdiğiniz fedakârlıklar, yüce Türk Milletinin kalbinde ve şanlı Türk direnişi tarihinde her zaman müstesna bir yer işgal edecek ve gelecek kuşaklar sizleri minnetle anacaktır. Ülkemizin varlığına kasteden iç ve dış hiçbir güç, istiklalimizin ve istikbalimizin üzerine gölge düşüremeyecek, Türkiye'yi bölemeyecek, devletimizi yıkamayacak, ezanlarımızı susturamayacak, bu ülkeye diz çöktüremeyecek, bu aziz millete boyunduruk vurduramayacak, ay-yıldızlı al bayrağımız dünya durdukça göklerde dalgalanmaya devam edecektir” dedi.

Vali Doğan, “Bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerli silah arkadaşları olmak üzere, yıl dönümünü kutladığımız Büyük Zafer ve şanlı tarihimizdeki nice zaferleri bize armağan eden, vatanın bölünmez bütünlüğünü ve Türk Milletinin huzuru ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Aziz şehitlerimiz; vatan size minnettardır. Ruhunuz şad olsun” diye konuştu.

Öte yandan kutlama etkinliklerinde son günlerde yaşanan terör olayları ve şehitlerin yası nedeniyle icra edilmesi planlanan resmi geçit töreni ve resepsiyon gibi bazı etkinlikler iptal edildi. Etkinlikler Kars Garnizon şehitliğinde okunan Kur’an’ı Kerim ve duaların okunmasının ardından protokol üyeleri şehit mezarlarına kırmızı karanfil bıraktı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber