23 Nisan Korkusunun Gerçek Sebebi

23 Nisan Korkusunun Gerçek Sebebi

 CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Ardahan'da partisinin İl Başkanlığı'nda hükümetin 23 Nisan yasağı hakkında konuştu.   CHP Genel...

 CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Ardahan'da partisinin İl Başkanlığı'nda hükümetin 23 Nisan yasağı hakkında konuştu.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz ve CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Kars ve Ardahan'da çeşitli temaslarda bulundu.

 

Yılmaz ve Yarkadaş, Kars Valiliği'ni, CHP Kars İl Başkanlığı'nı, Ardahan Valiliği'ni, CHP Ardahan İl Başkanlığı'nı ve esnafı ziyaret etti.

 

Hükümetin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, unutmak, unutturmak, hafızalardan silmek iste?diğini söyleyen CHP Milletvekili

 

Barış Yarkadaş şöyle konuştu:

"Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan'ı çocuklara hediye ettiğinde bir talimat vermişti. Özellikle Kurtuluş savaşında hayatını kaybeden ailelerinin çocuklarının bu bayramı kutlamasını istemişti. 23 Nisan bir eğlence değildir ki, şehitler olduğunda o eğlenceyi iptal edelim. 23 Nisan'ı bir eğlence günü olarak algılayanlar Cumhuriyetin değerlerinden nasiplenmemiş, ya da Cumhuriyetin değerleriyle problemi olan kişilerdir. Siz önce 23 Nisan'ın anlamını öğrenin de ondan sonra unutmaya unutturmaya çalışın. Bizim için büyük bir anlam ifade eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını hafızalardan silmeye ne Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ne AKP iktidarının Başbakanı Davutoğlu'nun, ne de onun İçişleri Bakanının, valilerinin gücü yetmez. Adında Çocuk olan bayramdan özellikle bu yıl şunun için çekiniyorlar. Biliyorsunuz AKP iktidarı Ensar Vakfında ortaya çıkan rezaletin, cinsel istismarın, cinsel tecavüzün adeta altında kaldı. Yarın iktidarın son 14 yılda çocuklara nasıl bir dünya bıraktığı tüm
belgeleriyle ortaya çıkacak.

 

23 NİSAN KORKUSUNUN GERÇEK SEBEBİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlatmak istememelerinin sebepleriden biri de, Ensar Vakfı'nda ortaya çıkan çocuk tecavüzleridir. Çünkü biliyorlarki Çocuk Bayramı kutlanırken iktidarın himayesi altında olan, Ensar Vakfı'nda yaşanan taciz ve tecavüzleri de toplum tartışacak. Bunu engellemek için şehitleri istismar ediyor, bayramın kutlanmasını engellemeye çalışıyorlar. Şunu bilsinler ki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı eğlence değil, Atatürk'ün talimatı üzerine şehit çocuklarına sahip çıkılan bir gündür. "

 

'SİZLERİN KORKUSUNU, YERDEN YERE ÇALARIM'

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ise yaptığı açıklamada, "Bana laf edenlere de bir lafım var. Hayatında hiçbir zaman dik duramamış insanlar, ne zamandan beri hayatında bir kez dahi eğilmemiş insanlara laf ediyor" dedi.

 

Görevlendirildikten sonra birçok dış ülkeyi ziyaret ettiğine işaret eden Öztürk Yılmaz, "Dış politikada biraz canlanma, hızlanma yaşanınca, bazı havuz medyasındakiler bizlerin hak etmediği eleştirilerde bulundular. Şunu onlara açık söylemek isterim. Ben korkuyu yok etmiş bir insanım. Sizlerin korkusunu, yerden yere çalarım ben. Biz yolumuza devam edeceğiz. Çünkü bu Türkiye'nin varlık yokluk meselesi. Hiç kimse Türkiye'nin itibarını haysiyetini örseleyemez. Ben bir vatansever, yurtsever olarak bu ziyaretlere ve çalışmalarımıza devam edeceğim. Bana laf edenlere de bir lafım var. Hayatında hiçbir zaman dik duramamış insanlar, ne zamandan beri hayatında bir kez dahi eğilmemiş insanlara laf ediyor" diye konuştu.?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber