"15 Temmuz Darbe Girişimi Bir İhanettir"

"15 Temmuz Darbe Girişimi Bir İhanettir"

  “15 Temmuz Darbe Girişimi Bir İhanettir” Iğdır’da bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise düzeyi okul müdürleri ile 2016-2017...

  “15 Temmuz Darbe Girişimi Bir İhanettir”

Iğdır’da bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise düzeyi okul müdürleri ile 2016-2017 öğretim yılı sene başı eğitim öğretim müdürleri toplantısı yapıldı.

FETÖ terör örgütünün eski okulu olan ve devlete geçen yeni adıyla Aras Mesleki Teknik Anadolu lisesinde Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, başkanlığında yapılan Müdürler Kurulu Toplantısında eğitim öğretimle ilgili genel değerlendirmeler yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, konuşmasında en çok 15 Temmuz darbe girişimi üzerinde durdu.

“15 TEMMUZ BİR İHANETTİR”
15 Temmuz Darbe girişiminin bir ihanet olduğuna vurgu yapan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,” Türkiye büyük bir felaketten geri döndü. Bildiğiniz gibi Fetö terör örgütü 15 Temmuz da ülkemizde darbe girişimi yapmaya kalktı. Fakat halkımız bu girişimi başarısız kıldı. Ben Iğdır’a geldiğim günden beri Bu Fetöcülerin ne kadar tehlikeli olduğunu anlattım durdum. Bunlar milletin iradesine kasteden kişilerdir. Bu fetöcülerin hiç tankları PKK’lıların, vatan hainlerinin üzerine sürdüğünü gördünüz mü. Hayır çünkü bunlar onlarla iş birliği yapan hainlerdir. Bunlar tankları masum halkın üzerine sürerek elinde Türk bayrağı olan 249 vatandaşımızı şehit etmiştir. Ama halkımız bu hainlere gereken dersi vermiştir. Hiç Kimse unutmasın bu vatanı kimse bölemeyecek, rengini şehitlerimizin kanından alan bayrağımızı indiremeyecek ,ezanı susturamayacaktır. Suçlular yakalanmıştır. Allah devletimizin başındakilere zeval vermesin. Sizlere de teşekkür ediyorum. Demokrasi, vatan aşığı insanlar yetiştirmişsiniz ki darbe gecesi tankların önüne yattılar. Şehit ve gazi oldular. Mehmet Akif’in dediği gibi namusumuzu çiğnetmediler. İşte bu nesli biz yetiştirdik. Ömer Halisdemir ‘i unutmayacağız. Ömer Halisdemir bir kurşunla Türkiye’nin talihini değiştirmiştir. Şehitlerimize sahip çıkacak isimlerini yaşatacağız.”dedi.

Okul müdürlerine, okulunuzda hangi terör örgütü üyesi sempatizanı varsa, çalışma yapıyorsa bize bildirin diyen Cırıt,”Biz bunu yapmak zorundayız. Bunun adı ispiyonculuk değil vatanseverliktir. Geleceğimiz için terör örgütü mensuplarını temizlemeliyiz. ”şeklinde konuştu.

Daha sonra yatırımlar konusuna değinen Cırıt, “İlimizde İmam Hatip ortaokulu ve Lisesi sayısını artırdık öğrenci sayısı arttı. İmam Hatipler neden önemli Fetö gibi zındıkların toplumda yer almaması için öğrencilerin dinini ,İslam kurallarını devletin atamış olduğu öğretmenlerden öğrensin cemaat tarikatlardan öğrenmesinler diye İmam Hatiplere ihtiyaç var. İmam Hatiplerde yetişenler gerçek İslam öğrenirler ,terörist olmazlar.” İfadelerini kullandı. Hakan Cırıt, Daha sonra eğitim öğretimle ilgili konulara değindi.

Toplantıya Milli, Eğitim Müdür yardımcısı Murat Aydoğdu, şube müdürleri, Cabbar Turan,Sedat Bilir, Cevdet Parlar, Adnan Ok, Mehmet Tüzen, Hüseyin Kıran, Yakup Alhan ve okul müdürleri katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber